O določeni temi se odločimo predavati takrat, ko imamo že nekaj znanja (upam). Da smo pridobili to znanje, pa nas je morala tematika zanimati. Ker nas tematika že tako in tako fascinira, se lahko zgodi, da pozabimo navdušiti še občinstvo. Na oder vedno znova prihajajo strokovnjaki, ki predstavljajo izsledke raziskav, brez da bi razložili, zakaj je to za publiko ali ljudi pomembno. Pridejo in z monotonim glasom govorijo o stvareh, za katere se jim zdi, da bi morale vse zanimati.
Za začetek poiščimo kakšna res zanimiva dejstva. Ker se nam vsebina po letih raziskovanja zdi že samoumevna, je dobro, če v diskusijo glede predstavitve vključimo kakšnega bližnjega. Temu povemo, kaj imamo namen deliti in naj pomaga pri izbiri, kaj mu je od vsega najbolj novo. To potem vključimo in si zagotovimo pozornost na začetku, kar poveča verjetnost, da nas bo tudi publika poslušala do konca.
Kako torej zvišati dinamiko predstavitve? Poiščimo zanimive slike v zvezi s tematiko, šale in statistike, ki bi utegnile podkrepiti povedano vsebino. Vključimo jih v našo predstavitev, vklopimo kreativnost in dodajmo materiale, ki jih lahko prinesemo na oder. Pripravimo tudi vprašanja za publiko, da sproti preverjamo, koliko že znajo in vzpostavimo dialog. Predvsem pa iz predstavitve naredimo zabavo – preko igre se namreč najlažje učimo in odpadla bo naša trema, poslušalci pa si bodo več zapomnili.